LÁZEŇSKÁ POHODA - ZPÍVÁNKY V PODĚBRADECH 16.7.2017

Zdá se, že nedělní hraní Zpívánek v Poděbradech bude pokračovat po celé prázdniny. Nejen nájemci restaurace "Srdeční záležitost", ale i jejím hostům se hraní skupiny i její otevřenost k publiku líbí. Ve složitém podnikatelském prostředí je však důležitá i ekonomika, ale zřejmě i ta nevychází špatně, a tak na konci vystoupení došlo k dohodě o prodloužení dohody.

S ohledem na prudké ochlazení a časté deště jsme měli obavu, jak to bude s počasím. Hraje se totiž na venkovní zahrádce a slunečníky by asi byly špatnou ochranou před vodou a i když mají pro hosty připraveny na židlích teplé deky, tak představa hry v těchto podmínkách byla trochu bizardní.

Ještě ráno to vypadalo všelijak. I předpověď počasí byla v tom smyslu, že "nebude-li pršet, nezmoknem". Svatý Petr se však nad námi slitoval. Na oblohu poslal sluníčko a oblohu opustily tmavé mraky. Teplota se dostala na příjemných 24 stupňů. Bezvětří. Ideální počasí.

Začátek byl stanoven na 14:00 hodin, ale už po půl druhé se začali scházet muzikanti a naši příznivci. U jednoho ze stolů dokonce už vrcholila oslava 10.narozenin bratra naši zpěvačky Kristýnky Revajové , takže základ našich přiznivců byl již vybudován.

Nedělní hraní byl jakýmsi ukončením hektického týdne pro některé z muzikantů. Jen pro ilustraci - vedoucí Zpívanek Iva Misařová, její manžel a kytarista Michal Hrbáček a houslistka Blanka Plačková absolvovali v týdnu zkoušky v úterý a ve čtvrtek, v pátek hraní v motorestu Ohio v Kersku, další hraní v sobotu večer v Poděbradech a v neděli opět v Poděbradech. To už je pořádný záběr. Však to také trochu poznamenalo složení skupiny. Na baskytaru zaskočil Radek Rychecký a zhostil se svého úkolu na jedničku. Z kmenových hráčů potom chyběl Fanda a Pavel Novákovi s kytarami a další Novák, tentokráte Láďa se svými harmoničkami. Problém s absencí harmoniček vyřešil příchod hosta z Prahy, Tonyho Krejčího, který přijel nejen s harmoničkami, ale i s kytarou /a manželkou/ a na kytaru si zahrál i Láda Hrubeš. Hudební síla skupiny tedy byla dostatečná a potvrdilo se, že i akustické hraní je v otevřeném prostoru vyhovující.

To, že hrajeme i v Poděbradech, se dostává i do podvědomí lidí. Samozřejmě, že tuto informaci zveřejňujeme i na našich nymburských vystoupeních, na našich webových stránkách, nebo zveme známé osobně. Poděbrady jsou totiž i vhodným cílem na celodenní či jen odpolední výlet. A když se výlet spojí s návštěvou restaurace "Srdeční záležitost", při kafíčku či jiném občerstvení je tu možnost si vyslechnout, nebo se aktivně zapojit do hudební produkce. Jen obě Marušky - Kamélie pozvaly řadu známých a je na místě říci, že většina z nich skutečně dorazila.

Průběh hraní byl již standardní - nejdříve "Co nevidět se sejdem", a potom připravené série písniček s malými přestávkami. V druhé polovině se již začaly hrát spíše písničky na přání. A tak došlo i na "Frankyho dlouhána", "Buráky" a další známé písničky.

Pod korunami stromů a pod slunečníky panovala pohoda. Bylo příjemné vidět, že nás poslouchají či dokonce se aktivně zúčastňují jak lidé za stoly, tak i ti, kteří šli okolo, nebo zaslechli hudbu při procházce poděbradskou kolonádou. A to je restaurace umístěna spíš na okraji, než v centru lázeňské ho dění. Je sice v centrálním párku, ale na druhé straně hlavní pěší průchozí cesty do lázeňského centra. Také je třeba přiznat, že v neděli odpoledne pořádají lázně většinou nějaké hudební vystoupení profesionálních či poloprofesionálních orchestrů či skupin. A to je pro nás dost velká konkurence.

I tak se do našeho muzicírování zapojuje vic a víc lidí. Nebráníme se ani dalším muzikantům, ale hlavně chceme, aby si lidé zazpívali. Co může být pro muzikanta příjemnějšího, když vidí, že se lidé dobře baví.

A i tentokrát to v Poděbradech tak bylo. Jen naše vedoucí Iva Misařová nemohla být úplně spokojená - absolutně chyběly tanečky. Možná, že to bylo i tím, že chyběl hlavní tanečník, náš kytarista Fanda Novák, který tanec miluje.

Čas letěl jako splašený a tak byl čas vystoupení ukončit. Na závěr ještě několik písniček na přání a šlo se (spíše se jelo) domů. Bylo to vydařené odpoledne a doufáme, že tomu bude i příští neděli. Hrajeme opět od 14:00 hodin a věříme, že také přijedete.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.