KDE JINDE - OPĚT U KOCOURA (31.7.2016).

V neděli se podstatně ochladilo, chvílemi pršelo až lilo. Však také plno návštěvníků Zpívánek dojíždělo promoklých a někteří změkčilci místo na kolách přijížděli auty. Pod střechou pavilonu však bylo příjemně.

Vliv špatného počasí byl znát i na tom, že venkovní prostory restaurace, jindy plné lidí, byly liduprázdné. Co by tam také dělali. Vytrvale pršelo. Dokonce nebylo ani obvyklé grilované masíčko a klobásky.

Jako obvykle se začalo o něco později, protože jak muzikanti, tak i naši příznivci přicházeli postupně. Netrvalo to však více než půl hodiny a ti, co přišli později jž měli problém najít si prázdnou židli.

Nad nástrojovým obsazením "visel otazník". Nevědělo se totiž, jestli bude banjo. Možná, že si asi pamatujete z mínulého hraní, že Petr Kabeš odjel na dovolenou a byla otázka, zda se už vrátil a Přemek Svatý bude chybět ještě "nějaký týden" po operaci kyčle. Jirka Steklý přišel s malíčkem na levé ruce v dlaze, takže bylo o kytaru méně. Naštěstí to nevadilo při jeho hře na flétničku, tam ten prst není potřeba. Na začátku chyběla basa, a tak Radek Rychetský vyměnil již připravenou kytaru za basovou kytaru. K disposici tedy byla mandolina Ivy Misařové, kytary v rukou Mišáka Hrbáčka a Fandy Nováka, Blanka Plačková s housličkami a Aleš Misař s cajúnem a harmoničkami. V průběhu večera přišel Malda Maleček se svou basou, a tak se Radek vrátil ke kytaře. A když jsme u těch příchozích, tak je na místě se zmínit o Romanovi Stehlíkovi a jeho houslích. Málem jsem zapomněl, že kytarová sekce byla posílena o hráče z Čachovic, který přijel s velice příjemnou partnerkou, která se ukázala i jako výborná zpěvačka.

Malda s basou se přisunul od stěny více ke stolu muzikantů a byla to dobrá volba. Basa byla dobře slyšet a bylo to znát v rytmice muziky. Všichni si to pochvalovali.

Průběh večera byl už téměř standartní - nejdříve písničky podle připravených bloků a v druhé části večera písničky na přání. Pěkná byla sóla a třeba souzvuk harmoničky, houslí a flétničky byl velice zajímavý.

Nakonec došlo i na stále vyvolávané tanečky, které se odehrály pod širým nebem. Iva tanečníky vyzývala, aby šli do sálu. Nakonec ji vyhověli, i když tam moc místa nebylo, a tak tančili jen v řadě za sebou.

Po deváté začali odcházet první lidé. Byli tam totiž s dětmi a pro děti bylo přeci jenom pozdě. Později se k nim přidali ti, kteří museli v pondělí do práce a zbytek se rozcházel až po jedenácté hodině. Venku je přivítala vlahá letní noc a na obloze se dokonce začaly objevovat hvězdičky.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.