ZPÍVÁNKY NA ŽOFÍNĚ - 9.4.2016

Opět jsme na Žofíně. Žádná sláva. Salonek za výčepem je sice pro nás vhodný, ale prostředí je tu silně kuřácké. V salonku se sice nekouří, ale kouř z cigaret tam proniká z výčepu, ze sousední místnosti a je nasáklý v záclonách i ve stěnách. Vedle toho sem proniká z výčepu i hluk. Buďme ale rádi, že máme kam jít. Tady od nás nečekají žádnou velkou útratu za jídlo, což se ukazuje jako velký problém jak v restaraci U Vodárny, tak i Na Katovně. Bylo by dobré si tam občas něco k jídlu dát. Určitě by to prospělo k lepšímu pohledu na Zpívánky ze strany nájemců.

Bylo nevlídno - pršelo a bylo chladno. Docela jsme byli zvědaví, jak to ovlivní návštěvnost. Ovlivnilo, ale k lepšímu. V sálku bylo zpočátku několik volných míst, ale v průběhu času se zcela zalidnil.

Na jednu stranu to potěší, ale otevřeně je třeba říci, že to na druhou stranu přináší větší šum. Jednu dobu dokonce musela paní učitelka využít svého zvýšeného hlasu a neklidný kout, který se nahlas při muzicírování bavil, napomenout. Máme na ně velikou prosbu - nic proti zábavě, vždyť se kvůli ní scházíme, ale "co je moc je moc". Přece se nebudeme překřikovat.

Muzikantů se sešlo dost - 5 kytar, mandolína, dvě banja, basa, cajún s harmoničkami, ale scházely nám housličky. Kmenová hráčka Blanka Plačková zatím nemůže a další nedorazili. Že by to však hodně vadilo, tak to ne. Jen se musely upravit některá sóla a předehry. To houslové trio z minulého hraní nemělo chybu. Musíme se předem postarat, aby tam nějaké housle byly. I když na harmoničky alternoval Aleš Misař, přece jenom chyběl Láďa Novák, který dal přednost sjíždění řeky. I když je to jinak velice příjemná záležitost, tak tentokrát jsme mu nemuseli závidět - venku se prudce ochladilo a neustále pršelo.

Vedoucí Zpívánek přišla s aktualizovaným programem písniček. Pět desítek předem vybraných písniček se rozšířil o další, takže jich je k disposici už devět. Má to své výhody i nevýhody. Výhodou je, že se nemusí dlouze vybírat konkrétní písnička. Je to předem dané a průběhu večera to dodá "švih". Na druhé straně se trochu zmenšil prostor pro návrhy z řad příznivů, ale vždy se všechny bloky nehrají, taktže je to v pohodě.

Aby se novému výběru dodal důraz, tak se hned začalo novou, šestou desítkou, která obsahuje i nové písničky - Ven se dívej, Velká voda, Laredo .. Vedoucí Zpívánek je vždy na vše připravená - měla texty nových písniček k disposici a hned je rozdala zájemcům. Jde o "chytlavé" skladby, takže nebyl problém s jejich hraním.

Po přestávce následovala další, osmá desítka, kde zazněly další novinky - Blátivá cesta, Oregon. To už se "jelo na plné pecky". Aby toho nebylo málo, tak následovala devátá desítka, do které jsou zařazeny už hrané a známé písničky. Po přestávce došlo i na písničky na přání. Ze sólistů je třeba vyzvednou vedle Ivy především Petra Kabeše, který se dovede do banja pořádně opřít a v některých písničkách i Jirku Steklého s flétničkou.

Iva byla tentokrát ještě spokojenější, protože došlo i na tanečky. Country, ale i popík. Děvčat na tancování je dostatek, ale s mužskými je to horší. Potencionální tanečníci totiž mají povinnosti a hrají na některý nástroj. Platí to zejména o Fandovi Novákovi, který jinak "obráží" kdejakou tancovačku v širokém okolí.

Ani se nám nechtělo domů. Končilo se těsně před půlnocí. Venku nás přivítal déšť a chlad. Vetšině to nevadilo, protože přijela auty, ale kolařům a pěšákům nebylo co závidět. Takže za 14 dní na shledanou. Jen pozor - je to opět Katovna.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.