ZKOUŠKA U IVY - 28.1.2016

Stále nemůžeme říci, že hrajeme dobře. Občas se k našim představám přibližujeme, ale přece je stále dost chyb. Zejména v nástupech, ale někdy se to "zadrhne" i na nečekaných místech. Především u písniček, které jsou složitější a hrajeme je zřídka. Vedle toho se snažíme přinášet do našeho zpěvníku další písničky. To však znamená jediné - jak pravil jeden "učený" : učit se, učit se, učit se.

Slouží k tomu pravidelné čtvrteční zkoušky u Ivy, která se pro věc obětuje nejen jako frontmanka, ale i jako majitelka velkého obyváku ve staré vile, kde příliš nerušíme sousedy.

Obvykle o zkouškách naše příznivce neinformujeme, ale tentokráte se zde rozhodovalo nejen o nových písničkách, nepilovala se jejich hra, ale také se diskutovalo o prostorech, kde se bude v zimním období hrát.

Ale pěkně postupně :

Repertoár roste a s ním se rozšiřuje i žánr písniček. I když jsme si dávali předsevzetí, že se načas budeme věnovat spíše procvičování stávajících, Mirek Fríman přišel s návrhy písniček z dílny Martina Žáka, který na melodie amerických lidovek napsal české texty. Vybrali jsme z nich zatím dvě a uvidíme, jak se ujmou. Jedná se o Dům v modrých horách a Velká voda. Mají jednoduché a chytlavé melodie, takže až budete mít v rukou texty, tak by vám to nemělo dělat problémy. Tím to však neskončilo, Iva navrhla další dvě novinky, a to Drž mě víc a starou klasiku Když pršelo.

Mělo to však ještě pokračování, protože při zkoušení písničky Vyznání si Iva vzpomněla na přání Marušky 4, která Vyznámí do skupiny přinesla. Jde o písničku Dívka s perlami ve vlasech. Dlouho se o ní diskutovalo, protože je to trochu "jiné kafe" než jsme zvyklí hrát, nakonec jsme ji dokonce zkusmo přehráli. Konečný verdikt zněl - připraví se a uvidí se.

A nyní je třeba "kousnout do kyselého jablíčka". Nájemce restaurace U Vodárny není spokojený s tržbou, kterou tam má při našem hraní a chce výrazně zkrátit sobotní otevírací dobu. Abychom začínali v pět odpoledne je brzy, každý většinou přijít nemůže, protože má jiný program. Je to zřejmě tlak na to, aby tam lidé i večeřeli. Ač neradi - protože tyto prostory jsou pěkné a nekuřácké - musíme změnit působiště. Od jara do podzimu je to jasné - U Kocoura a možná se ještě zlepší podmínky ve mlýně pod mostech. Do té doby se rozhodneme mezi místy, kde jsem již hráli - Žofín či prosklený salonek restaurace Na katovně. Budete včas informováni prostřednictvím našeho webu. Týká se to už našeho hraní v sobotu 6.2.2016.

Abyste si mohli udělat obrázek jak to vypadá při našich zkouškách, tak Přemek Svatý udělal řadu fotek, které si můžete prohlédnout na Rajčeti.

Zpět na stránku Realizované akce.