ZPÍVÁNKY NA ŽOFÍNĚ - 11.10.2015

Je znát,že podzim začíná zlobit. Výrazně se ochladilo, a tak opouštíme útulné prostředí pavilonu restaurace U Kocoura, který je umístěn hezky nad Labem a přecházíme "do tepla". Není to daleko - prakticky přes ulici. Sálek restaurace Na Žofíně už důvěrně známe a víme, co nás čeká. Mile nás překvapila nová obsluha restaurace. Je tam totiž nový nájemce a zřejmě se stará, aby měl trvalou klientelu.

Na začátku byl trochu zmatek, protože se právě dobíhala Velká Pardubická a byla tam řada díváků, která přenos na obrazovce televizoru, který tam je, sledovala. Naštěstí se však brzo vše vyřešilo. Dostih skončil a několik fandů, kteří chtěli dál zůstat a nechtěli poslouchat naši muziku, se přestěhovalo do jiných prostor. Ještě nezbytné úpravy stolového uspořádání a vše bylo připraveno. Mezi tím se začal sálek naplňovat nejen muzikanty, ale především našimi příznivci, kteří nakonec zaplnili místnost více než slušně. Již tradičně málem nestačily židle.

Začalo se , i když muzikanti nebyli komplet , scházela zejména basa. Po chvíli se ale objevil s basou Luboš Miřatský , přišel i Fanda Novák, který je známý tanečník a termín mu kolidoval s výukou v tanečních. Začalo se poslední desítkou vybraných písniček, které nemáme ještě tak dobře zažité a hned poté následovaly písničky vylosované . Ano, vylosované. Iva totiž poslala na začátku hraní po sálku klobouk s kartičkami, na kterých byly napsány tituly písní. Každý měl volbu, kterou potom mohl uplatnit. Má to svoje výhody, protože se dostane i na písničky, které se málo hrají, ale na druhé straně i úskali, které z toho vyplývá - může to občas v přednesu i "zaskřípat". No, zvládli jsme to, i když se to občas nepovedlo na 100%. Zejména nástupy nebyly úplně v pořádku, dokonce se musely někdy i opakovat. Do příštího hraní to musíme "dát do cajku". I na tanečky došlo. Jen ten prostor pro tancování je více než maličký. Nemůžeme však mít všechno.

V průběhu hraní přišel Luboš s basou a okamžitě dostala muzika správný rytmus. Zkrátka, basa je basa. A nikoliv neprávem se říká, že basa tvrdí muziku. A je ještě třeba dodat, že Luboš je nejen sympatický mladý muž, ale i výborný basák. Jen jeho pracovní i osobní zaneprázdnění je takové, že mezi námi je skutečně jen občas. Škoda. Po hodinách taneční průpravy se dostavil i Fanda, a tak složení muziky bylo pro tento večer kompletní : Iva se svou mandolinou, 3 kytary v rukou Mišáka, Jirky a Fandy, Blanka s housličkami, 2 banja (Petr a Přemek), Láďa se svými foukačkami a nesmíme zapomenou na Aleše a jeho cajún a Toma s jeho bubínkem.

Průběh večera byl zpestřen autorským přednesem několika básní. Tím autorem byl mladík jménem Kašpárek. Doufám, že jsem jeho jméno nezkomolil.

Přemek Svatý opět "řádil" se svým fotoaparátem, a tak se můžete podívat, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.