U VODÁRNY - 28.11.2015

Hlásím plný sál. Nebyla skutečně volná ani jedna židle a dokonce i někteří další zájemci museli odejít, protože už nebylo volné místo. To tady ještě nebylo. V naprosté většině tvořili sestavu stálí návštěvníci, ale objevilo se i několik nových tváří. Doufejme, že se tento stav stabilizuje a vývoj v návštěvnosti nebude pokračovat. Neradi bychom hledali větší sál. V Nymburce by to byl asi také problém. V restauraci U Vodárny se už na nás lépe připravili. Posílili obsluhu, takže nikdo nečekal na jídlo či pití.

Opět se objevil mezi námi zakladatel skupiny Milan Hugo Hanuš. Zdravíme a doufáme, že se jeho zdravotní stav bude nadále zlepšovat.

Ze stabilních hráčů chyběl pouze Láďa Novák se svými harmoničkami, kterého ale částečně nahradil hostující Tony Krejčí z Prahy a opět se předvedl několika sóly. Petr Kabeš se svým banjem také zpočátku chyběl, ale přeci jen se později dostavil a byl vřele přivítán. Výborné bylo, že přišel Míra Maleček se svou klasickou basou. Sice akustická basa není tak hlasitá jako elektrická, ale má výrazně hezčí zvuk.

Pomalu je zbytečné psát, že se opět začalo písničkou "Co nevidět se sejdem", protože je to již tradičně úvodní písnička při našich zpěvánkách. Potom přišel na řadu blok připravených písniček, aby posléze došlo nejen na vyhlašování písniček vedoucí skupiny Ivou, ale i na písničky na přání.

S postupujícím časem rostla nálada v kapele i v publiku. V muzice se to projevilo větší uvolněností a ve vyhrávkách. V "Hudsonských šífech" ve zpěvu zazněla tak důrazná hláška v refrénu "jeď, jeď, jeď" , že ten šíf by musel projet každou mělčinou. Při zpěvu písničky "Kvetly máky" se zase Petr Kabeš a Jirka Steklý hádali, kdo že vlastně s tou bryčkou jel. A opět zval Franta Novák na mejdan písničkou "Svařák" ..

Připravený taneční parket se už od začátku naplňoval tanečníky. Občas tam bylo i plno. Tanečníky hlasitě podporovala vedoucí skupiny Iva, která je vybízela k tanci a vybírala pro ně i vhodné písničky. Ke konci dokonce muzikanty svěřila osudu a sama si šla zatancoval . Myslím, že to zbývající muzikanti zvládli. Nevím, jak to hodnotila Iva, coby paní učitelka, ale sám bych tomu dal "za jedna". No, snad za jedna minus.

Průběh večera byl zpestřen autorským čtením básně. Tím autorem i přednášejícím byl Aleš Misař mladší. Šlo o satirickou báseň na téma program bulvární televize. Vtipné a výstižné. Pobavili jsme se. Autor je na vložené fotce.

Ke konci zazněly i premiéry písniček Malý velký muž, Ven se dívej, Sbohem lásko a Jen blázen žárlí. Domnívám se, že se všechny "chytí" a budou se zpívat. Zatím zpívali především muzikanti, kteří si je osvojili na zkouškách, ale zcela jistě se k nim později připojí i naši hosté. Je třeba, aby si je doplnili ve svých zpěvnících a hned k tomu přidali i krásnou a zpěvavou písničku Vyznání, která by se měla ozvat již na dalším veřejném hraní.

Nálada byla výborná, ani se nechtělo domů. Většina zůstala až do konce a skončilo se až v neděli. No, bylo to už po půlnoci, takže to snad mohu tak říci. Ještě připomenu, že to byla první neděle adventní. Mikuláš i Vánoce jsou "na krku", a tak je čas začít nakupovat dárky pro své blízké. Jet to nepřežeňte. Nejlepšími dárky jsou zdraví a pohoda. To se však koupit nedá.

A přidám i upozornění - další hraní je opět U Vodárny, a to 12.12.2015 od 18.30. Doufáme, že se zase dostavíte v hojném počtu.

Fotodokumentace tentokráte je bohatá, takže bylo nutno provést velkou probírku a vybrat ty, které nejlépe charakterizují průběh večera.

Systém ovládání fotogalerie :

  • Klinutím na libovolný obrázek (nejlépe ten první v nabídce) se příslušný obrázek zvětší,
  • při pohybu myši se v horní části obrazovky zobrazí ovládací lišta, kde můžete zvolit systém posunu fotografií. Pomocí šipky můžete posouvat obrázky vlevo či vpravo. Nebo si s využitím symbolu zobrazující šipku v bílém poli otevřete nabídku, kde zvolíte interval změny fotek a potvrdíte. Fotky se potom automaticky zobrazují ve zvoleném čase.
  • Je tu ještě možnost zobrazit si v horní části obrazovky jakýsi filmový pás z jednotlivými fotkami pomocí příkazu Show Thumbnails (to je ten v prostředku nabídky symbolů) otevřít individuální posouvání obrázků. Ovládání posunu fotek je stejné jako v předchozím případě. Opětovným kliknutím na tento symbol se vrátíte do základního zobrazení.
  • Pokud se chcete vrátit na webovou stránku Realizované akce, potom označte u kteréholiv obrázká šipku směřující vzhůru. Po najetí kurzorem myši se zobrazí popiska Back to index page. Po kliknutí na šipku se vrátíte na přehled fotek a pod nadpisem fotogalerie je aktivní odkaz Zpět na stránku Realizované akce. Označíte a jste zpět na stránce Realizované akce.

Zpět na stránku Realizované akce.