ČARODĚJNICE U MLÝNA - 30.4.2015

30. duben je ve znamení pálení ohňů, opékání špekáčků a čarodějnic. Byla snaha to vzít stylově, a tak se odehrálo muzicírování v Country Clubu u Šímy v Šafaříkově mlýně. Dokonce jsme zvali dámy, aby si vzaly vhodné oblečení a výstroj. Bohužel, nikdo se v ničem takovém neobjevil.

Ta fotka je vypůjčená z jiné akce a doufám, že později bude nahrazena. Zatím slouží jako grafická vložka.

Od začátku bylo jasné, že se do poměrně malé místnosti clubu nevejdeme. Hrálo se tedy pod širým nebem. No, zrovna pod širým nebem ne, ale pod plátěnými střechami velkých slunečníků. Bylo citelně chladno, které odradilo hodně příznivců. Dokonce i mezi muzikanty byla absence.

Nakonec to nedopadlo špatně - 3 kytary, mandolina, banjo, cajún a výborné bylo, že byla i basa. Dokonce se na ní střídali dva basisté, z nichž druhý přislíbil do budoucna možnou spolupráci. Právě především díky dobré base to od začátku pěkně "šlapalo" (my, muzikanti jsme přesvědčení, že i díky zkouškám). Došlo jak na připravené série písniček, tak i na písničky na přání.

Chladno se však s postupujícím večerem zvyšovalo. Už ani svařák či horký grog moc nepomáhal, takže přestávky začínaly být častěji a delší. Na velkém prostranství před mlýnem totiž hořel táborák a u něj bylo podstatně tepleji. I na to opékání uzenin došlo.

Většina příznivců a muzikantů odešlo před jedenáctou hodinou, ale zbytek se ještě chystal, že stráví nějaký čas uvnitř klubu, kde se uvolnil jeden stůl.

Až na ten chlad to byl vydařený večer. Doufejme, že příště už bude tepleji. Jo, a k těm čarodějnicím - žádné lety nebyly vidět, i když to někteří tvrdili. Asi viděli jen jiskry a dým z ohně.

Bohužel zatím nejsou fotky, i když tam foťáky byly. Mohli byste je poslat?

Zatím bez fotek. Snad časem dojdou.

Zpět na stránku Realizované akce.