ZPÍVÁNKY NA ŹOFÍNĚ - 29.11.2014

Podruhé zaplněný Žofín nymburský. S přicházejícími hosty rychle ubývaly židle a chyběly stoly. Vše se řešilo za pochodu a postupně rozjelo tak, jak má být. K pohodě všech zúčastněných. Plným sálem tak Rusalka mohla i oslavit svůj nadcházející pondělní svátek. I na kulturní vložky v podobě pantomimy za neprůhlednou oponou (pro neznalé převlékání hudebně rozpálené a potící se Rusalky mandolínky) a přednesu básně Rusalce samé k svátku došlo. Kým jiným, než básníkem Alešem jr. v duetu se svojí kolegyní v krátké chvilce poezie ( cca 20 MIN. dle videa!!!).

Obvyklé nástrojové obsazení nezklamalo. Struny tentokrát nepraskaly. Došlo i k pokusu návratu 12ti strunné kytary poptávané některými znalými hosty z dřívějších produkcí do hry pro nástrojové oživení. Zdá se, že tato cesta je úspěšná a zatím tak pravděpodobně zůstane.

Nelze opomenout výkony některých hráčů jako třeba Jirky na flétnu, který opravdu během nezvykle krátké doby na sobě zapracoval a včera překvapil i spoluhrající. Dále je třeba vyzdvihnout stále více procítěnější Láďova sóla na foukací harmoniku. Alternující Roman na housle dost zanikal v důsledku chybějícího zesilovače. Ono je něco jiného hrát bez zesílení v malé sestavě a v komorním prostředí, ale v hlučném hospodském prostředí se musí na hlasitosti dost přidat.

Netřeba zdůrazňovat kvalitu a oživení našich produkcí. Nelze jen chválit, vždyť i chybičky, chyby, ba i hrubky a záseky se vloudily k pobavení, doufám, i chtivých zpěvaček a zpěváků. Však je co zlepšovat. Došlo i na nové písně např. dle přání Cizinec, dále Červený kamení, a oprášení některých starších a málo hraných kousků z rozsáhlého Zpívánkového zpěvníku.

Přibyli noví návštěvníci a doufáme, že tím i vzkazy ve webové Návštěvní knize nebo na Facebooku. Rádi bychom měli nejenom kladnou odezvu pro nás včera neobvyklým potleskem, ale třeba i něco kritiky a připomínek, abychom věděli co zlepšit a kam směrovat přátelské večery ke spokojenosti všech.

Na základě příspěvku Mišáka velice lehce upravil autor stránek, který k tomu ještě dodává :

Plný sál je pro nás hřejivým povzbuzením, ale přináší také vyšší nároky na organizaci večera, a to jak ze strany Zpívánek, tak i návštěvníků. Toho večera byl Žofín "narvaný" ve všech prostorech, takže se nedala odstranit vnitřní přepážka a zvětšit prostor pro naše hosty. To vedlo ke snížení pohodlí a byl dokonce občas problém, kam další příchozí posadit. Také průběh poškodila menší disciplina v sálku. Přišli jsme si sem zahrát a zazpívat. Hlasité diskuse v průběhu hraní tady nemají místo. Iva tentokráte dělala přestávky daleko častěji a na delší dobu. Tam je pro rozhovory prostoru dost. Musíme na tom zapracovat a požádat o disciplinu i naše hosty, no hosty, my si jich vážíme nejen jako hostů, ale i jako zpěváků. Vždyť také i kvůli tomu přišli, doufám.

Takže příště nashledanou. Pro připomenutí - je to opět sobota, ale od 18:30 a pro změnu Na Tarase.

A ještě něco - i když o tom již byla zmínka - všichni muzikánti Zpívánek a jejich příznivci se připojují ještě jednou k přání Ivě, vedoucí Zpívánek. Nejen zdraví, štěstí a pohodu, ale i pevné nervy a iniciativu v dalším vedení Zpívánek.

Pro připomenutí účastníkům výletu a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.